af146d9a 38c3 408f be4e 36f016a8f70e

A Magyar Falu Program a járványügyi helyzet és a kialakuló gazdasági válság ellenére folytatódik 2020-ban, a mai napig már 9 felhívás jelent meg jelentős pénzügyi kerettel.  A következő hetekben további, sokak által várt pályázatok jelennek meg, így többek között lehetőség nyílik újra falubuszok, terepjárók beszerzésére, polgármesteri hivatal felújításra, temető korszerűsítésre. 

A program pályázatai a 2020-as évben 2019-hez hasonlóan, 150 milliárd forintos keretösszeggel jelentek meg, amelyre az 5000 fő alatti települések önkormányzatai és néhány esetben a településen működő egyházközségek pályázhatnak. 2020 elején tervben volt egy külön civil pályázat megjelenése is.

A Magyar Falu Program eddig megjelent felhívásai: 

 

1. Az önkormányzati út, hídépítés, felújítás és járdaépítés pályázatokra április 8-tól május 8-ig lehet benyújtani kérelmeket. A járdaépítés anyagköltségeinek támogatására maximum 5 millió Ft nyújhatjó. Önkormányzati tulajdonban lévő utak felújítására és építésére (szilárd burkolattal történő ellátása, portalanítás, földút kaviccsal vagy kőzúzalékkal történő leszórása, földút szilárd burkolattal való ellátása), valamint hidak építésére és korszerűsítésére maximum 30 millió Ft-ot lehet igényelni.

Az útépítés- és felújítás alprogramról részletes információ itt érhető el.

A járdaépítés alprogramról részletes információ itt érhető el.

 

2. Az egyházi és önkormányzati közösségi terek kialakítására, fejlesztésére és közösségszervező bértámogatására április 22-től május 22-ig lehet jelentkezni. Mind az önkormányzati, mind az egyházi pályázati kiírások esetében a közösségi épületek külső és belső tereinek építésére, felújítására, bővítésére, korszerűsítésére 30 millió forintos összeghatárig igényelhető maximálisan támogatás, közösségszervező személy bértámogatására pedig közel 3 millió forintig.

A két alprogramról részletes információ itt érhető el.

 

3. Az óvodai játszóudvar és közterületi játszótér fejlesztésére, valamint közterült karbantartását szolgáló új eszközök/munkagépek beszerzésére május 20. és június 19. között lehet pályázni. az önkormányzat tulajdonában lévő játszóterek felújítása, építése, az óvodai játszóudvar és kültéri eszközfejlesztés támogatására maximum 5 millió Ft-ot lehet igényelni. Az igényelhető maximális támogatási összeg erőgépek, munkagépek, ágaprító gépek és kisebb gépek, eszközök beszerzésére 15 millió Ft.

Az óvodai játszóudvar és közterületi játszótér fejlesztése alprogramról részletes információ itt érhető el.

 

4. A közterület-karbantartó eszközök beszerzése alprogramról részletes információ itt érhető el.

A következő időszakban előreláthatólag újabb területeken fognak pályázati felhívások megjelenni, ahol az 5000 fő, és ez alatti lakosságszámú települések önkormányzatai, egyes célterületeken pedig egyházközségek, valamint civil szervezetek is nyújthatnak be pályázatot.

 

Új felhívások várhatóan az alábbi célterületeken jelennek meg május-június során:

Óvodafejlesztés

 • Új óvoda építése;
 • Működő óvoda felújítása, átépítése, átalakítása, korszerűsítése és bővítése
  • férőhelybővítéssel vagy férőhelybővítés nélkül, (pl. fűtéskorszerűsítés, nyílászárócsere, hőszigetelés, meglévő világítási rendszerek, info- és telekommunikációs
  • hálózat korszerűsítése, megújuló energiaforrás alkalmazása, stb.);
 • Jelenleg nem óvodai funkciót betöltő épületek óvodává történő átépítése, átalakítása és az ezzel kapcsolatos felújítási, korszerűsítési és bővítési munkálatok elvégzése, valamint a bezárt óvoda újranyitása érdekében szükséges átalakítás, bővítés, felújítás (pl. fűtéskorszerűsítés, nyílászárócsere, hőszigetelés, meglévő világítási rendszerek, info- és telekommunikációs hálózat korszerűsítése, megújuló energiaforrás alkalmazása, stb.)

Falu- és tanyagondnoki szolgálat, gépjárműbeszerzés támogatása

 • Falu- és tanyagondnoki szolgálat létrehozása
 • Új gépjármű beszerzése (kisbusz, személygépkocsi, terepjáró)

Sporpark létrehozása

Polgármesteri hivatal felújítása

 • Kizárólagos önkormányzati tulajdonban lévő, önálló polgármesteri hivatal, vagy közös önkormányzati hivatal funkciót betöltő épület,
  • külső és belső felújítása;
  • átépítése, bővítése;
  • korszerűsítése (pl. fűtéskorszerűsítés, nyílászárócsere, hőszigetelés, meglévő világítási rendszerek, info- és telekommunikációs hálózat korszerűsítése);
  • a polgármesteri hivatalhoz tartozó parkoló kialakítása, felújítása;
  • kizárólag az épület előtti járda építése és/vagy térkövezése;
  • akadálymentesítés.

Szolgálati lakás létrehozása

 • Közfeladatot ellátó személyek számára kizárólagos önkormányzati tulajdonban lévő szolgálati lakás kialakítása:
  • külső és belső felújítás korszerűsítés, akadálymentesítés (pl. fűtéskorszerűsítés, nyílászárócsere, hőszigetelés, épületgépészeti, épületvillamossági és épületszerkezeti fejlesztések),
  • átalakítás, bővítés;
  • ingatlankiváltás,
  • funkciójukat vesztett épületek hasznosítása, funkcióváltás.

Temető fejlesztése

 • Új ravatalozó építése;
 • Meglévő ravatalozó bővítése (pl. filagóriával, illemhellyel);
 • Meglévő ravatalozó külső és belső felújítási munkálatainak elvégzése;
 • Temető akadálymentesítése
 • Temetőhöz kapcsolódó épület vagy építmény külső és belső felújítása (pl. vizesblokk, illemhely);
 • Urnafal kialakítása, felújítása, kolumbárium (az urnafal elhelyezésére szolgáló épület) kialakítása;
 • Temetőben található közlekedési utak és egyéb infrastruktúra (pl. vízvételi helyek, locsolókút telepítése, lámpatestek/lámpaoszlopok elhelyezése) építésére, felújítására;
 • Jogszabályi kötelezettség megvalósítása érdekében, tárgyi eszköz beszerzésére (pl. halottak ideiglenes elhelyezésére szolgáló tároló halott hűtő);
 • Hulladéktároló;
 • Temető bekerítése;
 • A temetkezési helyek közvetlen környezetének megújítása (pl. kerítés, sétány, járda építése, felújítása, parkosítás, parkrendezés, parkoló kialakítása).

 

A 2020-as támogatási források elérésének elengedhetetlen eszköze a Fenntartható Energia és Klíma Akcióterv (SECAP), az önkormányzatok fejlesztéseihez szükséges lesz a klímavédelmi terv megléte. 2016-20-ban a TOP felhívásokban a rangsorolásnál előnyben részesítik a SECAP tervvel rendelkező önkormányzatokat. A megyei jogú városoknak, megyéknek már van kész akciótervük, kisebb településeken ez nem jellemző.  Aki elkészíti időben az a Magyar Falu Pályázatok értékelése során is előnyt élvezhet.  Bővebben itt

Regisztráljon most ingyenes előminősítésünkre, melynek keretében hasznos segítséget kaphat egy nyertes pályázat előkészítéséhez!  Ügyfeleinknek biztosítjuk a támogatást szabályozó jogszabályokat, tervezeteket.  Egyszerűen, közérthetően fogjuk tájékoztatni.  Nem szükséges, hogy elvesszen több száz oldalas pályázati kiírásokban és az elsők között értesítjük a pályázati lehetőség megnyílásáról!

Adatkezelési tájékoztatónkat itt olvashatja el

Pályázat keresés

Facebook közösségünk

Pályázati Hírek TV


IOS és Android alkalmazás

palyazatihirek mobilapp honlap 300x500

ANDROID: TÖLTSE LE ITT!

IOS (iPHONE, iPAD): TÖLTSE LE ITT!

Egyedülálló funkciók, azonnali értesítések

szechenyi 2020 logo allo 260x260

Partnereink

.  

topcegalapitas hu logo

 

 

  Cegkivonatmost logo  

1

 

Add a Startlaphoz 

.