nursery 2114173 960 720

A Széchenyi 2020 keretében megjelent „Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése” című (VEKOP-6.1.1-21 kódszámú) felhívás, amelyben Magyarország Kormánya a pest megyei bölcsődei ellátásán kíván javíani a január 27-től benyújtható kérelmekkel. 

A felhívás célja a gyermekjóléti alapellátások közül a bölcsődei ellátási formákhoz (bölcsőde, mini bölcsőde, családi bölcsőde) való hozzáférés javítását segíti elő, ezáltal hozzájárulva a kisgyermeketnevelők munkavállalásának támogatásához, a családok segítéséhez.

A felhívás keretében az alábbi tevékenységek támogathatóak önállóan:

Meglévő bölcsőde, mini bölcsőde, családi bölcsőde férőhelyeinek – bölcsőde, mini bölcsőde esetén legalább egy csoportszobával, illetve a családi bölcsőde esetén egy új családi bölcsőde indításával való – bővítése, melynek keretén belül támogatható:

  • felújítás, korszerűsítés (beleértve az épületgépészeti, épületvillamossági és épületszerkezeti fejlesztéseket),
  • átalakítás,
  • bővítés,
  • indokolt esetben új építés.

Új bölcsődei, mini bölcsődei intézmény, családi bölcsődei szolgáltatás létrehozása (beleértve: új telephely/szolgáltatás kialakítását, bezárt telephely újranyitását), melynek keretén belül támogatható):

  • meglévő épület/helyiség felújítása, korszerűsítése (beleértve az épületgépészeti, épületvillamossági és épületszerkezeti fejlesztéseket),
  • meglévő épület/helyiség átalakítása,
  • meglévő épület/helyiség bővítése,
  • új épület építése,
  • ingatlanvásárlás.

A felhívás keretében kizárólag férőhelybővítést, új férőhelyek létrehozását eredményező fejlesztések támogathatóak. Meglévő férőhelyek, csoportszobák fejlesztése közvetlenül nem támogatható, ez alól kivételt jelent, ha a tervezett fejlesztés hozzájárul a meglévő férőhelyek fejlesztéséhez pl.: a közös használatú helyiségek fejlesztésével; udvar, játszóudvar felújításával; eszközbeszerzése.

A Felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be azok a pest megyei intézmények, szolgáltatások fenntartói/fenntartói jogok gyakorlását ellátó szervezet vagy az épületek tulajdonosai, amennyiben az alábbi támogatást igénylők körébe tartoznak:

  • központi költségvetési irányító és költségvetési szervek (GFO 31);
  • helyi önkormányzatok és társulásaik (GFO 321, 327);
  • országos és helyi nemzetiségi önkormányzatok és társulásaik (GFO 351, 353, 371, 373);
  • egyházi jogi személy (továbbiakban: egyház) (GFO 55);
  • Magyarország területén alapított és itt székhellyel rendelkező, jogi személyiségű civil szervezetek a 2011. évi CLXXV. törvény alapján (GFO 529, 563, 565, 569);
  • közalapítvány (GFO 561);
  • nonprofit gazdasági társaság, szervezet (GFO 572, 573, 575, 576, 599);
  • önkormányzat többségi tulajdonában lévő vállalkozások (GFO 118).

A támogatási kérelmet benyújthatja az intézmény, szolgáltatás fenntartója, amennyiben a lehetséges támogatást igénylők körébe tartozik. Ha az intézmény, szolgáltatás fenntartója különbözik az intézménynek, szolgáltatásnak helyet adó épület tulajdonosától, abban az esetben az épület tulajdonosának hozzájáruló nyilatkozata szükséges a támogatási kérelem benyújtásakor. A támogatási kérelmet benyújthatja az intézménynek, szolgáltatásnak helyt adó épület tulajdonosa, amennyiben a tulajdonos és a fenntartó is a fenti támogatást igénylők körébe tartozik. Ha az intézménynek helyt adó épület tulajdonosa különbözik az intézmény fenntartójától, abban az esetben az intézmény fenntartójának hozzájáruló nyilatkozata szükséges a támogatási kérelem benyújtásakor. Amennyiben bérelt épületben történik a fejlesztés, és a bérelt épület tulajdonosa nem tartozik a támogatást igénylők körébe, a támogatási kérelem benyújtására kizárólag a fenntartó jogosult. A fenntartónak ebben az esetben is a támogatást igénylők körébe kell tartoznia. A felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában is van lehetőség.

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 20 millió Ft, maximum 600 millió Ft. A támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 100 %-a, a Felhívás támogatási jogcímekre vonatkozó szabályainak a figyelembevételével. Csekély összegű támogatás esetén: a támogatás maximális mértéke az elszámolható költségek 100%-a. Helyi infrastruktúra fejlesztéséhez nyújtott beruházási támogatás esetén: A támogatás összege nem haladhatja meg az elszámolható költségek és a működési eredmény közötti különbséget.

A működési eredmény mértékét

  • megalapozott előrejelzések alapján kell meghatározni és előzetesen, vagy
  • visszafizetési mechanizmus alkalmazásával utólag kell levonni az elszámolható költségekből.

A támogatási kérelmek benyújtása 2021. január 27-től 2021. február 26-ig lehetséges.

A felhívás itt érhető el.

 

Pályázat keresés

Facebook közösségünk

IOS és Android alkalmazás

palyazatihirek mobilapp honlap 300x500

ANDROID: TÖLTSE LE ITT!

IOS (iPHONE, iPAD): TÖLTSE LE ITT!

Egyedülálló funkciók, azonnali értesítések

szechenyi 2020 logo allo 260x260

Partnereink

.  

topcegalapitas hu logo

 

 

  Cegkivonatmost logo  

1

 

Add a Startlaphoz



 

.