- 2016. augusztus 14., vasárnap - 9:42
A települési rendezési tervek módosítása a 2014-2020-as uniós költségvetési források gyors és szakszerű felhasználását is segíti, ugyanis a megfelelő területi besorolások a használtbavételi engedélyek feltétele is az infrastruktúrális beruházásoknál. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy az adott önkormányzatnál versenyelőnyt jelent az uniós pályázatoknál ha rendelkezik 2014-2020-as települési stratégiával, különösen, ha az illeszkedik a megcélzott pályázati lehetőségek feltételrendszeréhez.
Számos településen elavulttá váltak a rendezési tervi eszközök, illetve nem álltak össze egységes rendszerré (pl. csak egyes fejlesztési helyszínekre vonatkozó módosítások készültek el). Különösen fontos tehát a pályázati szempontú felülvizsgálat, a 2014-2020-as támogatási tervekhez illeszkedő szempontok figyelembevétele! Jelentkezzen űrlapunkon ingyenes előminősítésünkre, ami alapján segítjük eldönteni milyen tervezési dokumentumra lehet szükségük, több évtizedes múltú településtervezési szakértőinkkel!
A fejlesztési és rendezési feladatok ellátását a Magyarország Helyi Önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13.§-a írja elő a települések számára. A települési fejlesztési és rendezési tervek közül a rendezési típusú eszközrendszer megléte szigorúbban szabályozott, míg az integrált településfejlesztési stratégiai (ITS) elkészítése a kistelepülések többsége számára nem kötelező, kivéve, ha erre egyéb jogszabály – országos közérdekből – nem kötelezi őket.
Az ITS elkészítése a fentiektől függetlenül három szempontból is hasznos:
• segíti a település forrásainak koncentrálását, és befektetés-ösztönzését,
• többlet pontot jelenthet (vagy akár kötelező is lehet) az uniós pályázatok benyújtásánál,
• erősíti a település jogszabályi megfelelését.
A stratégia tehát elsődlegesen egy iránytű a település önkormányzata számára, amely segít abban, hogy eligazodjon a fejlesztési/pályázati lehetőségek között. Választ ad arra, hogy a település mire koncentrálja a mindig korlátos fejlesztési erőforrásait, és hogyan fordítsa a település javára a magánbefektetők beruházási törekvéseit.
Jelentkezzen űrlapunkon ingyenes előminősítésünkre, ami alapján segítjük eldönteni milyen tervezési dokumentumra lehet szükségük, szakértői csapatunk mögött több évtizedes múltú településtervezési szakértők állnak!