Az elmúlt évek során a Debreceni Egyetem és két akadémiai intézmény, az MTA Szegedi Biológiai Kutató Intézete, valamint az MTA Atommag Kutatóintézete tudásbázisain kialakult egy Debrecen-Szeged élettudományi innovációs tengely, amely mentén vállalati csoportosulások, ú.n. klaszterek jöttek létre. Ezek a klaszterek iparág specifikusak, azaz a vállalati együttműködési hálózatok a gyógyszeripar, a funkcionális élelmiszeripar, a termál egészségipar, valamint az életminőség megőrzésével kapcsolatos egészségipari ágazatok mentén alakultak meg. Az említett klaszterek stratégiájuk megalkotásánál fókuszterületeket határoztak meg, melyek közül az egyik az úgynevezett stresszfehérjék kutatási eredményeinek ipari célú hasznosítása a termál egészségiparban.

A klaszterek, valamint a klaszter együttműködések alapvető munkamódszere, hogy a résztvevők műhely megbeszéléseken ú.n. „workshop”-okon fektetik le a későbbi projektek alapjait. Ilyen a december 8-i stresszfehérje-worshop is.

A stresszfehérjék alapvető szerepe, hogy a szervezet védelme érdekében megelőzzék, illetve kijavítsák azokat a változásokat, amelyek a káros hatások eredményeként változásokat idéznek elő a sejtek szerkezei, vagy szabályozó molekuláiban, illetve azok működésében. A stresszfehérjék ennek megfelelően alapvető szerepet játszanak az öregedés, ill. számos krónikus betegség folyamatában, mint pl. a cukorbetegség, a daganatos megbetegedések, a szív- és érrendszeri betegségek, és az ú.n. degeneratív központi idegrendszeri megbetegedések, mint az Alzheimer kór, a Parkinson betegség, és egyes bénulással járó betegségek.

A workshop-on résztvevő kutatók az elmúlt évek kutatásai alapján arról tartanak előadásokat, illetve arról beszélgetnek, hogy a magyar gyógyvízkincsre alapozva miként lehet az egyedülálló természeti adottságok kihasználásával egyedi, máshol nem leutánozható, iparjogvédelemmel ellátott, termál egészségipari szolgáltatásokat kifejleszteni, illetőleg nyújtani. Lényegében itt egy komplex egészségipari stratégia alkotás tudományos alapjairól van szó. A workshop arra koncentrál, hogy a termálvíz terápiát hogyan lehet kombinálni élelmiszer terápiával, étrend kiegészítőkkel, ill. miként lehet krónikus betegségek gyógyszeres terápiáját úgy megválasztani, hogy optimális együtthatás alakuljon ki a betegségek megelőzésében, ill. kezelésében.

A klaszter vendége:
Philip L. Hooper világhírű endokrinológus
USA, Colorado

További információk a rendezvénnyel kapcsolatban:
Dr. Skultéti Éva - klasztermenedzser
Tel.: +3630-229-7899

Információk a klaszterről az alábbi linkeken érhetőek el:
http://www.pharmapolis-hungary.eu
http://www.hspsanddiabetes.com/

 

Pályázat keresés

Facebook közösségünk

IOS és Android alkalmazás

palyazatihirek mobilapp honlap 300x500

ANDROID: TÖLTSE LE ITT!

IOS (iPHONE, iPAD): TÖLTSE LE ITT!

Egyedülálló funkciók, azonnali értesítések

szechenyi 2020 logo allo 260x260

Partnereink

.  

topcegalapitas hu logo

 

 

  Cegkivonatmost logo  

1

 

Add a Startlaphoz



 

.